Badminton Břeclav

Reportáž z jednodenního intenzivního tréninku oddílových dětí

V sobotu 28. ledna jsme do břeclavské badmintonové haly K. Macha pozvali profesionálního badmintonového trenéra Tomáše Vovse, aby společně potřenoval vybrané děti z domácího oddílu a jeho sveřence z oddílu Badminton Sharks Brno.

Trénink proběhl ve čtyřech blocích v době od 9:00 do 16:00 hodin s hodinovou polední přestávkou na oběd. Přestože byl trénink určen pro 20 dětí, zúčastnilo se jej z důvodu nemoci 9 domácích a 9 brněnský hráčů.

První část se nesla ve znamění "seznámení se s hráči". Cílem bylo nejen seznámit hráče vzájemně, ale též diagnostikovat ze strany trenérů chyby dětí z druhého oddílu. Druhá část byla zaměřena na pohyb po kurtu s důrazem na správnou techniku úderů. Ve 3. poobědové části děti potrénovaly hru 2 na 1 a obranné údery. V poslední fázi tréninku si děti vyzkoušely kombinace pro čtyřhru a nakonec za odměnu zahrály několik zápasů.

Domácí hráči byli průměrně mladší a tedy s menšími zkušenostmi, proto trénink s brněnskými badmintonisty byl pro naše děti velice přínosný a motivující!

Ještě jednou děkujeme Tomášovi a jeho svěřencům za to, že si pro nás vyhradili jednu sobotu a dorazili všichni společně s námi potrénovat. Byl to příjemně strávený den!

Článek od Tomáše Vovse a video najdete na webových stránkách: www.bsbrno.cz, www.youtube.com


Aktuality

Tréninky oddílových dětí ve školním roce 2023/2024!

Máme účet na YouTube.

Fotky z námi pořádaných akcí můžete sledovat v našem webovém fotoalbu.
Činnost badmintonového oddílu je podpořena z dotací poskytnutých Národní sportovní agenturou a městem Břeclav.