Badminton Břeclav

Výsledky NOVOROČNÍHO turnaje čtyřher 3. ledna 2015

První sobotu v novém roce proběhl v Břeclavi již tradiční NOVOROČNÍ amatérský badmintonový turnaj čtyřher. Do břeclavské badmintonové haly se sjelo 30 párů, čímž zcela zaplnily kapacitu turnaje. Hráči z různých koutů Moravy (Brno, Ostrava, Radějov,..) a různých věkových kategorií odehráli šest zápasů na dva vítězné sety do 15ti bodů bez nastavení. Mezi všemi dvojice se objevily pouze dva ženské páry, v ostatních případech se jednalo o smíšené či mužské dvojice.

Turnajové klání bylo velice napínavé a v některých případech velice vyrovnané. Ukázkovým přikladem jsou výsledky dvojic Trung Quoc Tran-Tung Thanh Tran a Faltus Pavel-Helešic Luděk (9. a 10. místo celkového pořadí), které získaly během turnaje stejný počet bodů, vyhrály stejný počet setů a uhrály stejné skóre. O konečném pořadí nakonec muselo rozhodnout vzájemné útkaní odehrané již v 1. kole turnaje, které skončilo velice vyrovnaným výsledkem 10:15, 15:8 pro vietnamskou dvojici.

Zlatou příčku obsadila ostravská dvojice Mec Libor-Mikeš Jan hrající pod přezdívkou Gladiátoři. Druhé místo patřilo vietnamské dvojici z Brna Tuan Nguyen Khac-Vuong Van Phu prezentujicí se pod přezdívkou Sprint. Bronzovou medaili obdržela opět ostravská dvojice Graca Tomáš-Trčka Pavel (Kalíšci).

Celkové výsledky najdete v našem přehledu.

Děkujeme vše za účast a budeme se těšit na viděnou na dalším turnaji 14.2.2015.